Ти си тука : Дома> За Босуер > Профил на компанијата
профилот на компанијата

60+

број на
патенти

300

број на
вработени

2002

Компанијата
беше основан

Zhejiang Bosuer Motion Apparatus Co., Ltd. was founded in 2002, specializes on manufacturing, design, production, sales and service of off road motorcycles. BOSUER licensed with WMI and China export enterprise qualification and ISO9001 certificae . The company location is in Tongqing Town,  Wuyi County, Zhejiang province. BOSUER factory ocuppys 20,000 square meters, with 45,000 square meters estate and 300 employees.  BOSUER owns independently R&D team and a professional racing team.

BOSUER promotes the brand and manufactures products base on mission”QUALITY, PROFESSIONLISM, INNOVATION, REPUTATION”. Products range are 50CC-450CC dirt bike , ATV and electrical scooter. BOSUER products are popular both in China and world market with certification of CE, ECC, EPA, etc.,  the annual total value is more than 300 million yuan. 


Историја на развој
Zhejiang Bosuer Motion Apparatus Co., Ltd. е основана во 2002 година, специјализирана за производство, дизајн, производство, продажба и сервис на индустријата за off road мотоцикли.
Вредноста на извозот на BOSUER надминува 30 милиони американски долари годишно, а плаќањето данок беше над 10 милиони јени. Новата лиценца за земјиште на фабриката ја издаде владата, со што се зголемува производствената способност на компанијата. Опсегот на валкани велосипеди опфаќа од 50cc до 450cc. Тимот освои вкупно 38 шампионски титули во текот на годината, а вицешампионот има 18 третопласирани.
Вредноста на извозот на BOSUER надминува 20 милиони американски долари годишно. Областа на округот ги награди 100-те најдобри даночни обврзници на БОСУЕР. Model M серијата и PH12A се најпродаваните модели од BSE. Тркачкиот тим БОСУЕР освои 16 шампионски титули и 16 вицешампиони.
BOSUER успешно разви нов висококвалитетен мотор-крос велосипед од легура кој ја нарече M серија. Тркачкиот тим BOSUER го добива шампионатот CMSC, тимскиот шампион. Во исто време е основан одделот за харвердтекс.
БОСУЕР стана заменик-претседател на здружението за рекреативни спортски возила Жеџијанг и директорска единица на специјалниот комитет за непатен мотокрос во провинцијата Жеџијанг.
BOSUER ги разви новите модели: J серијата, J5 стана шампионски велосипед. Тркачкиот тим BOSUER го доби CMSA шампионатот, тимскиот шампион.
BOSUER разви натпреварувачки 189cc, 250cc земјен велосипед и освои 8 првенства, 6 второпласирани, 7 второпласирани национални првенства, домашни шампиони, тимски шампиони, а BTL189 стана шампионски велосипед.
BOSUER разви модели од серијата PH10, доби нови практични патенти и го основа тркачкиот тим BOSUER
БОСУЕР се пресели во новата фабрика која сега ја користи.
BOSUER ја одликуваше наградата „Голем даночен обврзник“ од владата на Вуји, и стана најдобрата 50-та компанија во Вуји.
Официјално BOSUER ја овласти дозволата за извоз, ја презема државната награда за извоз од 10 милиони американски долари
Wuyi BOSUER беше основан, компанијата се фокусираше на off road бизнис со мотоцикли.
Тимот на создавачи на BOSUER основан во Јонгканг за бизнис со електрични велосипеди и делови.
2017
2016
2015
2014
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2005
2002
сертификат за патент
BOSUER поседува најдолг опсег на off road производи од Кина, сите модели се создадени и дизајнирани исклучиво од BOSUER R&D, поседува повеќе од 60 патенти и ја зголемува количината на petants како што се развиваат нови производи.
производствени капацитети
Фабриката BOSUER зафаќа 20,000 квадратни метри, со имот од 45,000 квадратни метри и 300 вработени.
заварување робот
заварување робот
Рачно заварување
Рачно заварување
Ударна машина
Ударна машина
Мувлата
Мувлата
Работилница за заварување
Работилница за заварување
Машина за виткање
Машина за виткање
Линии за производство
Линии за производство
Линии за производство
Линии за производство
Линии за производство
Линии за производство
Линии за производство
Линии за производство
Линии за производство
Линии за производство
Линии за производство
Линии за производство
бозуер низ целиот свет
BOSUER гради деловни односи со повеќе 50 земји и области, како што се пазарот на ЕУ, ОК, Украина, САД, Русија, Белорусија, Канада, Колумбија, Еквадор, Перу, Чиле, Аргентина, Индонезија и така натаму.
Најпродавана земја
Гренланд
Канада
Америка
Бразил
Аргентина
Шведска
Франција
Шпанија
Русија
Белорусија
Ирак
Кина
Јужна Кореа
Индија
Нигер
Јужна Африка
Мадагаскар
Австралија