Ти си тука :  Дома> Производи > НАДВОР ОД ПАТОТ > Конкуренцијата
НАТПРЕВАР DIRTBIKE M11
M11 is a new bike created in 2021, the bike is a full size bike, it is a competition bike. The bike fixed with MOJO 250cc engine, 4valves and air cooled.

Поместување

250cc

Моторот

MOJO 250cc, 4-вентил, еден цилиндар, воздушно ладење, E & Kick start

описи на производи
1

The engine is exlusively design and made by BOSUER company, it is the best air cooled 4-valve engine to the market so far.  Engine is designed with 4 valves, it burn the fuel more efficient compare with 2 valves, and better fuel consumption. The engine is also futured on side cover with MOJO logo, it has balance shaft to reduce vabrition to the whole bike. 

Chassis is one of BOSUER full size steel frame, formed steel pipe and other structured parts connect together making the whole bike very solid not only for dural popurse but also for competition.

2

Карактеристики

Engine: CB250 4-valve engine, 4-stroke, internal balance shaft,5 speed, electric start

Рамка: челична рамка за велосипед со нечистотија со целосна големина со поврзување, легирана занишана рака

Тркало: предни 21", задни 18"

Систем на сопирање: Моџо сопирачка, 2 клипови на предна сопирачка, 1 клипна задна

Пригушувач: нерѓосувачки челик со моќна бомба

спецификација
ИНGИНАТип на моторMOJO 250cc, 4-Valve, single cylinder, air cooled, E & Kick start
Досаден мозочен удар (мм)72 * 61.4mm
Стапка на изразување9.25: 1
Max Power18.5KW / 7500rpm
Макс вртежен момент20Nm / 6500rpm
Менувач6-брзина
ПалењеИРЗ
карбураторотPWK34
Ланец/запчаник520-13/520-49
ШАСИСКапацитет на гориво6.5L
Се справи со БарЛегура, масен тип, Ф28.5
Тројна стегачКована легура 6061
рамкаEmbracing high strengthened formed steel pipe
Замавна ракаFormed steel, knife shape
СуспензијаFront fork : 53/58.5-880mm, rebound and compression adjustment
Rear shock: 480mm , air box, rebound and compression adjustment
Диск сопирањеDisc brake, disc size: front: 240mm/ rear: 240mm
тркалоAlloy rim, rim size, front: 1.60-21/ rear: 2.15-18
ГумиTire size: front: 80/100-21 / rear:100/90-18
ДИМЕНЗИИМаксимално вчитување90kg
Висина на седиштето930mm
База на тркала1430mm
Дозвола280mm
Димензионирање2120 820 * * 1240mm
Нето маса113 ± 1 кг
ПАКУВАЊЕ1860 580 * * 1080mm
Бруто тежина134 ± 2 кг


Детали за производот
контактирајте не
останете во контакт со нас
Ако сте заинтересирани за нашите производи, ве молиме контактирајте не за повеќе информации за производот!
препорачуваат производи