Ти си тука :  Дома> Производи > НАДВОР ОД ПАТОТ > Конкуренцијата
НАТПРЕВАР DIRTBIKE M250
M250 е професионален натпреварувачки велосипед од нечистотија од серијата BOSUER M. Опремен со NC250, со водено ладење, со внатрешна рамнотежа вратило. Моќноста на моторот е 23 kw при 8500 вртежи во минута, 4 вентили.

Поместување

250CC

Моторот

NC250CC, 4-вентил, 4-тактен, водено ладење, E & стартување со удар

описи на производи
1

Рамката M250 е изработена од алуминиум. Кованите делови од легура со зајакната формирана цевка од легура се поврзуваат заедно ја прават структурата на рамката. Со третманот T4 и T6, рамката не само што е помала тежина, туку и доволно цврста за конкуренција.

Останатите делови, како што се раб, центар, се направени од алуминиум за да се намали тежината на целиот велосипед. Задниот раб е легура од 21 серии, издлабен центар од CNC легура.

2

Карактеристики

Мотор: ZS NC250 мотор со 4 вентили, 4-тактен, внатрешна рамнотежа вратило, 6-брзински, електричен и стартување со удар

Рамка: челична рамка за велосипед со нечистотија со целосна големина со поврзување, легирана занишана рака

Тркало: предни 21", задни 18"

Суспензија: прилагодлива

Систем на сопирање: Моџо сопирачка, 2 клипови на предна сопирачка, 1 клипна задна

Пригушувач: нерѓосувачки челик со моќна бомба

спецификација
ИНGИНАТип на мотор:NC250CC, 4-вентил, 4-тактен, водено ладење, E & стартување со удар
Досаден X Мозочен удар:77 * 53.6mm
Стапка на компресија:11.6: 1
Максимална моќност:19kW / 9000rpm
Макс вртежен момент:23Nm / 7000rpm
Систем на вентили:6-брзина
Палење:DC-CDI
Јаглехидрати:PWK34
gear Ratio520-13/520-52
ШАСИСЗамавна ракаЛегура, масен тип, Ф28.5
Тројна стегачКована легура, 6061
СуспензијаПрегрнувајќи високо зајакната формирана легура
Нишалка
Формирана легура
СуспензијаПредна вилушка: 54/60-930 mm, прилагодувања на амортизацијата
Заден амортизер: 480 мм, кутија за воздух, прилагодувања на амортизацијата
систем за сопирањеДиск сопирачка, големина на диск: напред: 240 mm, заден: 240 mm
тркалоАлуминиумски раб, големина на раб: напред: 1.60-21/заден: 2.15-18
ГумиГолемина на гумата: напред: 80/100-21 назад: 100/90-18
ДИМЕНЗИИМаксимално вчитување90kg
Капацитет на гориво6.5L
Висина на седиштето940mm
База на тркала1450mm
Дозвола290mm
димензија2170 820 * * 1270mm
Нето маса116 ± 1 кг
ПАКУВАЊЕ1860 580 * * 1080mm
пакет Тежина136 ± 2 кгДетали за производот
контактирајте не
останете во контакт со нас
Ако сте заинтересирани за нашите производи, ве молиме контактирајте не за повеќе информации за производот!