Ти си тука :  Дома> Производи > НАДВОР ОД ПАТОТ > Конкуренцијата
НАТПРЕВАР DIRTBIKE M300
M6 is a essential bike of BOSUER M series dirt bike. The engine is CBS300, water cooled, with balance shaft. The engine power is 18.5kw at 8500rpm, 4 valves.

Поместување

300cc

Моторот

ZS CBS 300cc, водено ладење, 4 вентили, внатрешна рамнотежа на вратило на коленестото, E&kick start, 5 степени на пренос

описи на производи

    1

The frame is made of alluminume. Forged alloy parts with strengthened formed alloy pipe connect together make the structure of the frame. With T4 & T6 treatment, the frame is not only less weight but also solid enough for competition.Other parts, such as rim, hub are all made of alluminume to reduce weight of the whole bike.

The suspenssion of the bike adopt competition class equippment to ensure the bike is able to used on track if need.

2

Карактеристики

Мотор: ZS CBS300S мотор со 4 вентили, 4-тактен, внатрешна рамнотежа вратило, 6-брзински, електричен старт

Рамка: челична рамка за велосипед со нечистотија со целосна големина со поврзување, легирана занишана рака

Тркало: предни 21", задни 18"

Суспензија: прилагодлива

Систем на сопирање: Моџо сопирачка, 2 клипови на предна сопирачка, 1 клипна задна

Muffler & exhaust pipe: exhuast pipe and muffler ends are stainless steel and muffler body are in alloy

спецификација

ИНGИНА Тип на мотор: ZS CBS 300cc, водено ладење, 4 вентили, внатрешна рамнотежа на вратило на коленестото, E&kick start, 5 степени на пренос
Досаден X Мозочен удар: 74 x 65 mm
Стапка на компресија: 10.7: 1-11.3: 1 часот
Максимална моќност: 18.5kw / 8500rpm
Макс вртежен момент: 23Nm / 7000rpm
Систем на вентили: 5-брзина
Палење: ИРЗ
Јаглехидрати: Карбуратор PWK34
степен на пренос #520 синџир, 13T/49T
ШАСИС Капацитет на резервоар за гориво 6.5L
handle Bar Легура, масен тип, Ф28.5
Тројна стегач Кована легура 6061
рамка Прегрнувајќи високо зајакната формирана легура
Замавна рака Формирана легура, форма на нож
Предна вилушка Предна вилушка: 54/60-930mm, прилагодување на амортизацијата
Заден шок Заден удар: 480 mm, внатрешна кутија, прилагодување на амортизацијата
Disc Brake Sys Диск сопирачка, големина на диск: напред: 240 mm / заден: 240 mm 
Големина на тркалото Алуминиумски раб, центар CNC, големина на бандаж: напред: 1.60-21/заден: 2.15-18
Големина на гумите Големина на гумата: напред: 80/100-21 / задна: 100/90-18
ДИМЕНЗИИ Максимално вчитување 90kg
Висина на седиштето 1450mm
База на тркала 930mm
Дозвола 290mm
Demenssion 2140 820 * * 1240mm
Нето маса 117 ± 1 кг
Pacing Carton Size 1860 580 * * 1080mm
Max Packing Weight 138 ± 1 кгДетали за производот
контактирајте не
останете во контакт со нас
Ако сте заинтересирани за нашите производи, ве молиме контактирајте не за повеќе информации за производот!