Ти си тука :  Дома> Производи > НАДВОР ОД ПАТОТ > Конкуренцијата
НАТПРЕВАР DIRTBIKE M450
M450 is a profesional competition bike of BOSUER M series dirt bike. The equipped with NC450, water cooled, with internal balance shaft. Engine power is 32kw at 8500rpm, 4 valves.

Поместување

450CC

Моторот

NC450CC , 4-valve, 4-stroke, water cooled, E & kick start

описи на производи

   1

M450 frame is made of alluminume. Forged alloy parts with strengthened formed alloy pipe connect together make the structure of the frame. With T4 & T6 treatment, the frame is not only less weight but also solid enough for competition.

Brake system are designed by BOSUER exclusively, new shape discs, double piston, MOJO brand as upgrade parts BOSUER.21" front Rim and 18" rear rim are 7 series alloy, hollowed CNC alloy hub.Muffler and exhaust pipe are in stainless steel material, exhaust pipe fixed with power bomb. 

2

Карактеристики

Engine: ZS NC450 4-valve engine, 4-stroke, internal balance shaft, 6-speed, electric and kick start

Frame: alloy full size dirt bike frame with linkage, alloy swing arm

Wheel: front 21", rear 18".

Суспензија: прилагодлива

Систем на сопирање: Моџо сопирачка, 2 клипови на предна сопирачка, 1 клипна задна

Пригушувач: нерѓосувачки челик со моќна бомба

спецификација
ИНGИНАТип на моторNC450CC , 4-valve, 4-stroke, water cooled, E & kick start
Досаден мозочен удар (мм)94.5 * 64mm
Стапка на изразување10.7: 1
Max Power32kW / 9000rpm
Макс вртежен момент40Nm / 7000rpm
Менувач6-брзина
ПалењеDC-CDI
карбураторотPZ38
Ланец/запчаник520-13/520-52CNC запчаник
ШАСИСКапацитет на гориво6.5L
Се справи со БарЛегура, масен тип, Ф28.5
Тројна стегачКована легура 6061
рамкаПрегрнувајќи високо зајакната формирана легура
Замавна ракаФормирана легура, форма на нож
СуспензијаПредна вилушка: 54/60-930mm, прилагодување на амортизацијата
Заден удар: 480 mm, внатрешна кутија, прилагодување на амортизацијата
Диск сопирањеДиск сопирачка, големина на диск: напред: 240 mm / заден: 240 mm 
тркалоАлуминиумски раб, центар CNC, големина на бандаж: напред: 1.60-21/заден: 2.15-18
ГумиГолемина на гумата: напред: 80/100-21 / задна: 100/90-18
ДИМЕНЗИИМаксимално вчитување90kg
Висина на седиштето950mm
База на тркала1450mm
Дозвола290mm
Димензионирање2170 820 * * 1270mm
Нето маса122 ± 1 кг
ПАКУВАЊЕ1860 580 * * 1080mm
Бруто тежина142 ± 2 кгДетали за производот
контактирајте не
останете во контакт со нас
Ако сте заинтересирани за нашите производи, ве молиме контактирајте не за повеќе информации за производот!