Ти си тука :  Дома> Производи > НАДВОР ОД ПАТОТ > Конкуренцијата
НАТПРЕВАР DIRTBIKE MR300S
MR300S is a profesional competition bike of BOSUER M series dirt bike. The equipped with 300cc, double camsahft, water cooled, with internal balance shaft. Engine power is 23kw at 8500rpm, 4 valves.

Поместување

300cc

Моторот

300cc , 4-stroke,4-valve,water-cooling, double overhead camshaft, with balance shaft

описи на производи
1

MR300S frame is made of alluminume. Forged alloy parts with strengthened formed alloy pipe connect together make the structure of the frame. With T4 & T6 treatment, the frame is not only less weight but also solid enough for competition.

Other parts, such as rim, hub are all made of alluminume to reduce weight of the whole bike.Brake system are designed by BOSUER exclusively, new shape discs, double piston, MOJO brand as upgrade parts BOSUER.21" front Rim and 18" rear rim are 7 series alloy, hollowed CNC alloy hub.

2

Карактеристики

Engine: ZS NC300S 4-valve engine, double camshaft, 4-stroke, internal balance shaft, 6-speed, electric and kick start

Рамка: челична рамка за велосипед со нечистотија со целосна големина со поврзување, легирана занишана рака

Тркало: предни 21", задни 18"

Суспензија: прилагодлива

Систем на сопирање: Моџо сопирачка, 2 клипови на предна сопирачка, 1 клипна задна

Пригушувач: нерѓосувачки челик со моќна бомба

спецификација
ИНGИНА Тип на мотор 300cc , 4-stroke,4-valve,water-cooling, double overhead camshaft, with balance shaft
Досаден мозочен удар (мм) 82.0 × 53.6mm
Стапка на изразување 11.8: 1
Max Power 23kW / 9000rpm
Макс вртежен момент 25Nm / 7000rpm
Менувач 6-брзина
Палење DC-CDI
карбураторот PZ38
Ланец/запчаник 520-13/520-52CNC sprocket
ШАСИС Капацитет на гориво 6.5L
Се справи со Бар Легура, масен тип, Ф28.5
Тројна стегач Forged alloy 6061
рамка Прегрнувајќи високо зајакната формирана легура
Замавна рака Formed alloy, knife shape
Суспензија Front fork: 54/60-930mm, damping adjustment
Rear shock: 480mm , inner box, damping adjustment
Диск сопирање Disc brake, disc size: front:240mm / rear:240mm 
тркало Alloy rim, CNC hub, rim size: front: 1.60-21/rear: 2.15-18
Гуми Tire size: front: 80/100-21 / rear: 100/90-18
ДИМЕНЗИИ Максимално вчитување 90kg
Висина на седиштето 940mm
База на тркала 1450mm
Дозвола 290mm
Димензионирање 2170 820 * * 1270mm
Нето маса 116 ± 1 кг
ПАКУВАЊЕ 1860 580 * * 1080mm
Бруто тежина 137 ± 2 кг


Детали за производот
контактирајте не
останете во контакт со нас
Ако сте заинтересирани за нашите производи, ве молиме контактирајте не за повеќе информации за производот!
препорачуваат производи