Ти си тука :  Дома> Производи > НАДВОР ОД ПАТОТ > Дурал
DURAL DIRTBIKE JW3D 250
JW3D 250 is a middle size bike of BOSUER dirt bike series. It is equipped with CB250 engine, air cooled, 4-stroke. The engine power is 12kw at 7500rpm. The bike is designed for dural popures.

Поместување

250CC

Моторот

ZS CB 250CC , Е и стартување со удар, 4-тактен, 2 вентили

описи на производи
1

Chassis is one of BOSUER middle size steel frame with linkage, died cast steel parts and strengthened steel pipe structured together making the whole bike  solid enough for dural popurse.

Plastics are designed by BOSUER exclusively, optional color are white, black and red.Triple clamp, rim and hub are in alloy material to reduce weight of whole bike maximally.The suspenssion are non-adjustable both front and rear.Brake sysytem are deisgned and modified by BOSUER exclusively .

2

Карактеристики

Мотор: мотор ZS CB250, 4-тактен, електричен и стартување со удар

Рамка: рамка за велосипед со нечистотија со средна големина со поврзување, челична рачка за нишање

Тркало: предни 21", задни 18"

Suspenssion: non-adjustable

Систем на сопирачки: BOSUER 2 клипа предна сопирачка и 1 клипна задна сопирачка

Пригушувач и издувна цевка: издувната цевка од не'рѓосувачки челик, телото и крајот на пригушувачот се легура

спецификација
ИНGИНА Тип на мотор ZS CB 250CC , Е и стартување со удар, 4-тактен, 2 вентили
Досаден мозочен удар (мм) 69 * 62.2mm
Стапка на изразување 8.3: 1-8.9: 1
Max Power 12KW / 7000rpm
Макс вртежен момент 17Nm / 6000rpm
Менувач Брзина на 5
Палење ИРЗ
карбураторот PE28
Ланец/запчаник 520-13/520-43
ШАСИС Капацитет на гориво 6.3L
Се справи со Бар челик, масен тип, Ф28.5
Тројна стегач Кована легура, 6061
рамка опфаќајќи високо зајакната челична цевка и лиен челик
Замавна рака формирана челична цевка, форма на нож, 18 инчи
Суспензија Предна вилушка: 51/54-810 mm
Заден удар: 450 mm
Диск сопирање Диск сопирачка, големина на диск: 220/220 mm
тркало Алуминиумски раб, напред: 1.60-21/заден: 2.15-18
Гуми Големина на гумата: напред: 80/100-21/задна: 100/90-18
ДИМЕНЗИИ Максимално вчитување 90kg
Висина на седиштето 890mm
База на тркала 1330mm
Дозвола 320mm
Димензионирање 2000 790 * * 1220mm
Нето маса 103 ± 1 кг
ПАКУВАЊЕ 1740 500 * * 880mm
Бруто тежина 118 ± 2 кг


Детали за производот
контактирајте не
останете во контакт со нас
Ако сте заинтересирани за нашите производи, ве молиме контактирајте не за повеќе информации за производот!
препорачуваат производи