Ти си тука :  Дома> Производи > НАДВОР ОД ПАТОТ > Трага
ПАТЕКА DIRTBIKE J1
J1 is a full size bike of BOSUER dirt bike series. It is equipped with ZS CBS300 engine, water cooled, with internal balance shaft. The engine power is 18.5kw at 8500rpm, 4 valves. The bike is designed for dural popures.

Поместување

300cc

Моторот

ZS CBS 300cc,water cooled,4-valve,inner balance crank shaft, E&kick start,5 gear

описи на производи
1

Шасијата е една од BOSUER челична рамка со целосна големина со поврзување, оформени челични делови и зајакнати челични цевки структурирани заедно што го прави целиот велосипед доволно цврст не само за цврста употреба, туку и за конкуренција.

Swing arm, triple clamp, linkage are in alloy material to reduce weight of whole bike maximally.

The suspenssion are adjustable both front and rear.Brake sysytem are deisgned by BOSUER exclusively with MOJO logo as upgrade parts of the bike.

2

Карактеристики

Engine: ZS CBS300S 4-valve engine, 4-stroke, internal balance shaft, 6-speed, electric start

Рамка: челична рамка за велосипед со нечистотија со целосна големина со поврзување, легирана занишана рака

Тркало: предни 21", задни 18"

Суспензија: прилагодлива

Систем на сопирање: Моџо сопирачка, 2 клипови на предна сопирачка, 1 клипна задна

Muffler: stainless steel

спецификација
ИНGИНА Тип на мотор: ZS CBS 300cc,water cooled,4-valve,inner balance crank shaft, E&kick start,5 gear
Bore X Stroke: 74 x 65 mm
Compression Rate: 10.7: 1-11.3: 1 часот
Максимална моќност: 18.5kw / 8500rpm
Макс вртежен момент: 23Nm / 7000rpm
Valve System: 5-брзина
Палење: ИРЗ
Јаглехидрати: Carburetor PWK34
Сооднос на пренос #520 chain, 13T/49T
ШАСИС рамка High strengthened steel frame, structured & engineered by BSE
Замавна рака High strengthened alloy swing arm, 18inches
Тројна стегач Фалсификувана легура
Суспензија Front fork:53/58.5-910mm, compression & rebound adjustment
Rear shock:480mm external air bag, compression & rebound adjustment
Кочница Disc brake, 240/240mm disc
тркало CNC alloy hub, 7 series alloy rim, tire: 80/100-21 140/90-18
ДИМЕНЗИИ Максимално вчитување 90kg
Капацитет на резервоар 6.5L
База на тркала 1450mm
Висина на седиштето 920mm
Дозвола 290mm
Димензионирање 2120 820 * * 1240mm
Нето маса 117 ± 1 кг
ПАКУВАЊЕ 1860 580 * * 1080mm
пакет Тежина 138 ± 1 кг


Детали за производот
контактирајте не
останете во контакт со нас
Ако сте заинтересирани за нашите производи, ве молиме контактирајте не за повеќе информации за производот!