Ти си тука :  Дома> Производи > НАДВОР ОД ПАТОТ > Трага
ПАТЕКА DIRTBIKE J11
J11 is a full size bike of BOSUER dirt bike family, it is fixed with the biggest air cooled engine with BOSUER steel frame series.

Поместување

300CC

Моторот

TY 300CC , 4-valve, 4-stroke, air cooled, E start

описи на производи
1

The engine capacity is 300cc, 4-valve, air cooled, electric start.  The whole bike is design for both competition and dural popurse more likely with the engine's performance good at power and distant traval, easy maintanience. The engine is 6 speed, long range gear shifting will have more ridding feeling. 

The plastic cover is BSE 250 version, it is designed with mutiple curve surface and dome cover together, not only has a protrude line but also pervade power scence. Brake system are modified by BOSUER with MOJO logo as performance parts we apply to competition bikes, cooperate with new designed hollowed disc brakes.

2

Карактеристики

Мотор: CB300 мотор со 4 вентили, 4-тактен, внатрешна рамнотежа вратило, 6-брзински, електричен старт

Рамка: челична рамка за велосипед со нечистотија со целосна големина со поврзување, легирана занишана рака

Тркало: предни 21", задни 18"

Суспензија: прилагодлива

Систем на сопирање: Моџо сопирачка, 2 клипови на предна сопирачка, 1 клипна задна

Пригушувач: нерѓосувачки челик со моќна бомба

спецификација
ИНGИНАТип на моторTY 300CC , 4-valve, 4-stroke, air cooled, E start
Досаден мозочен удар (мм)72 * 68.2mm
Стапка на изразување9.2: 1
Max Power19.8KW / 8500rpm
Макс вртежен момент24Nm / 6000rpm
Менувач6-брзина
ПалењеИРЗ
карбураторотPWK34
Ланец/запчаник520-13/520-49
ШАСИСКапацитет на гориво6.5L
Се справи со БарЛегура, масен тип, Ф28.5
Тројна стегачКована легура 6061
рамкаПрегрнувајќи високо зајакната формирана челична цевка
Замавна ракаФормиран челик, форма на нож
СуспензијаПредна вилушка: 54/60-930 mm, повратно и прилагодување на компресија
Заден удар: 480 mm, воздушна кутија, повратно и прилагодување на компресија
Диск сопирањеДиск сопирачка, големина на диск: напред: 240mm/задна: 240mm
тркалоАлуминиумски раб, големина на раб, напред: 1.60-21/ заден: 2.15-18
ГумиГолемина на гумата: напред: 80/100-21 / задна: 100/90-18
ДИМЕНЗИИМаксимално вчитување90kg
Висина на седиштето940mm
База на тркала1450mm
Дозвола280mm
Димензионирање2120 820 * * 1240mm
Нето маса113 ± 1 кг
ПАКУВАЊЕ1860 580 * * 1080mm
Бруто тежина135 ± 2 кг


Детали за производот
контактирајте не
останете во контакт со нас
Ако сте заинтересирани за нашите производи, ве молиме контактирајте не за повеќе информации за производот!