Ти си тука :  Дома> Производи > НАДВОР ОД ПАТОТ > Трага
TRAIL DIRTBIKE J3D 150
J3D 150 is a smallest size bike of BOSUER dirt bike series. It is equipped with CB150 engine, air cooled, 4-stroke, both kick and electric start. The engine power is 8.5kw at 8500rpm.

Поместување

150CC

Моторот

CB 150CC , E & kick start, 4-stroke, air cooled

описи на производи
1
Chassis is one of BOSUER middle size steel frame with linkage, died cast steel parts and strengthened steel pipe structured together making the whole bike  solid enough for tril popurse.The suspension are non-adjustable both front and rear.Brake sysytem are deisgned and modified by BOSUER exclusively.
2

Карактеристики

Мотор: мотор ZS CB150, 4-тактен, електричен и стартување со удар

Рамка: рамка за велосипед со нечистотија со средна големина со поврзување, челична рачка за нишање

Тркало: предни 19", задни 16"

Suspension: non-adjustable.

Brake system: BOSUER 2 pistons front brake and 1 pistion rear brake.

Muffler & exhaust pipe: stainless steel exhaust pipe, muffler body and end are alloy.

спецификација
ИНGИНАТип на моторCB 150CC , E & kick start, 4-stroke, air cooled
Досаден мозочен удар (мм)62 * 49.7mm
Стапка на изразување9.1: 1-9.7: 1
Max Power8.5KW / 8500rpm
Макс вртежен момент9.5Nm / 7500rpm
МенувачБрзина на 5
ПалењеИРЗ
карбураторотPZ27
Ланец/запчаник428-15/428-48
ШАСИСКапацитет на гориво6.3L
Се справи со Барчелик, масен тип, Ф28.5
Тројна стегачКована легура 6061
рамкаопфаќајќи високо зајакната челична цевка и лиен челик
Замавна ракачелик
СуспензијаFront fork: 45/48-790mm
Rear shock:335mm
Диск сопирањеDisc brake,disc size: front: 230mm, rear:190mm
тркалоSteel rim, front: 1.60-19/rear: 1.85-16
ГумиTire size: front: 70/100-19 rear: 80/100-16
ДИМЕНЗИИМаксимално вчитување75kg
Висина на седиштето840mm
База на тркала1260mm
Дозвола280mm
Димензионирање1850 790 * * 1130mm
Нето маса85 ± 1 кг
ПАКУВАЊЕ1690 460 * * 830mm
Бруто тежина98 ± 2 кг


Детали за производот
контактирајте не
останете во контакт со нас
Ако сте заинтересирани за нашите производи, ве молиме контактирајте не за повеќе информации за производот!