Ти си тука :  Дома> Производи > НАДВОР ОД ПАТОТ > Трага
Патека Pitbike PH01A
PH01A 60cc is smallest size pitbike bike of BOSUER pitbike series for young kids. It is equipped with 60cc engine, air cooled, 4-stroke. The engine power is 1.8kw at 7500rpm.

Поместување

60cc

Моторот

60cc, Auto,air cooled ,4-stroke

описи на производи
1

Chassis is BOSUER  exlusively designed for smallest size pitbike for young kids starting to learn ridding, the frame can accept from 60cc engine. 

There are 1 main bar structured  with l cradle. Swing arm is steel material. The bike is designed to be lighter weight and lower seat height for young kids operate easily.The suspenssion are non-adjustable both front and rear, front fork is 550mm and cooperate with 10" and 10" wheel to keep the bike lower seat height for young kids using.Brake sysytem are deisgned and modified by BOSUER exclusively, both of rear and front brake operated by manual.


2

Карактеристики

Engine: 60cc engine, 4-stroke, electric start

Рамка: челична 1-шипка, челична нишалка

Тркало: предни 10", задни 10"

Суспензија: неприлагодлива

Систем на сопирачки: BOSUER дискови и 1 клипна предна сопирачка и 1 клипна задна сопирачка

Пригушувач и издувна цевка: челична издувна цевка, телото и крајот на пригушувачот се легура

спецификација
ИНGИНА Тип на мотор 60cc, Auto,air cooled ,4-stroke
Досаден мозочен удар (мм) 44 * 37.4mm
Стапка на изразување 8.5: 1
Max Power ≥1.8KW/7500r/min
Макс вртежен момент ≥3.0N.m/4500r/min
Менувач Автоматски
Палење ИРЗ
карбураторот PZ14Q
Ланец/запчаник 420-10/420-43
ШАСИС Капацитет на гориво 3L
Се справи со Бар челик
Тројна стегач Легура
рамка челик
Замавна рака Квадратна челична цевка
Суспензија Предна вилушка: 39/42-550 mm, повторно наполнета
Заден удар: 240 mm
Кочница диск сопирачка, диск: 190 mm
тркало Челичен раб, предна големина: 1.6-10/ Задна големина 1.60-10
Гуми Tire size: 2.50-10
ДИМЕНЗИИ Максимално вчитување 60kg
Висина на седиштето 570mm
База на тркала 920mm
Дозвола 170mm
Димензионирање 1290 680 * * 840mm
Нето маса 46 ± 1 кг
ПАКУВАЊЕ 1200x360x630
Бруто тежина 55 ± 2 кгДетали за производот
контактирајте не
останете во контакт со нас
Ако сте заинтересирани за нашите производи, ве молиме контактирајте не за повеќе информации за производот!
препорачуваат производи