Ти си тука :  Дома> Производи > НАДВОР ОД ПАТОТ > Трага
TRAIL PITBIKE PH03B
PH03B 110 is smaller size pitbike bike of BOSUER pitbike series for young kids. It is equipped with 110cc engine, air cooled, 4-stroke, semi auto. The engine power is 4.7kw at 7000rpm.

Поместување

110cc

Моторот

110cc, kick start,air cooled ,4-stroke, semi auto

описи на производи
1

Chassis is BOSUER  exlusively designed for smaller size pitbike for young kids, the frame can accept from 70cc to 90cc, 110cc engine. There are 1 main bar and 1 aditional bar structured up and down together and connect with strong formed steel cradle. Swing arm is steel material.

Суспензијата е неприлагодлива и напред и назад, предната вилушка е 650 mm и соработува со тркалото од 12" и 14" за да го одржува велосипедот пониска висина на седиштето за мали деца. Системот за сопирачки е дизајниран и модифициран исклучиво од BOSUER.

2

Карактеристики

Engine: N 110cc engine, 4-stroke, kick start, semi auto

Рамка: челична 2-шипка, челична нишалка

Тркало: предни 14", задни 12"

Суспензија: неприлагодлива

Brake system: BOSUER discs and 1 piston front brake and 1 pistion rear brake

Пригушувач и издувна цевка: челична издувна цевка, телото и крајот на пригушувачот се легура

спецификација
ИНGИНА Тип на мотор 110cc, E & kick start,air cooled ,4-stroke
Досаден мозочен удар (мм) 52.4 * 57.9mm
Стапка на изразување 8.8: 1
Max Power 6.5KW / 7000r / min
Макс вртежен момент 9.0N.m / 5000r / min
Менувач Автоматски
Палење ИРЗ
карбураторот PZ26
Ланец/запчаник 420-15/420-39
ШАСИС Капацитет на гориво 3L
Се справи со Бар челик
Тројна стегач Легура
рамка челик
Замавна рака Квадратна челична цевка
Суспензија Front fork : 45/48-650mm, rebond preloaded
Заден удар: 290 mm
Кочница disc brake,disc: 190mm
тркало Steel rim, front size:1.40-14/ Rear size1.85-12
Гуми Tire size: Front: 60/100-14 Rear: 80/100-12 
ДИМЕНЗИИ Максимално вчитување 75kg
Висина на седиштето 700mm
База на тркала 1120mm
Дозвола 280mm
Димензионирање 1600 730 * * 1000mm
Нето маса 58 ± 1 кг
ПАКУВАЊЕ 1320x365x640mm
Бруто тежина 70 ± 2 кг


Детали за производот
контактирајте не
останете во контакт со нас
Ако сте заинтересирани за нашите производи, ве молиме контактирајте не за повеќе информации за производот!
препорачуваат производи