Ти си тука :  Дома> Производи > НАДВОР ОД ПАТОТ > Трага
TRAIL PITBIKE PH10D 125
PH10D 125 is middle size pitbike bike of BOSUER pitbike series. It is equipped with 125cc engine, air cooled, 4-stroke. The engine power is 6.5kw at 7000rpm.

Поместување

125CC

Моторот

125CC,kick start, 4 stroke

описи на производи
1

Chassis is BOSUER  exlusively designed for middle size pitbike, the frame can accept from 125cc to 140cc, 150cc. There are 2 bars structured up and down together and connect with strong formed steel cradle. Swing arm is diamand shape in steel material.

The suspenssion are non-adjustable both front and rear, front fork is 735mm and cooperate with 12" and 14" wheel to keep the bike lower seat height for young kids using.Brake sysytem are deisgned and modified by BOSUER exclusively .


2

Карактеристики

Мотор: Мотор од 125 кубика, 4-тактен, стартување со удар

Frame: Steel 2-bar, steel swing arm

Тркало: предни 14", задни 12"

Суспензија: неприлагодлива

Систем за сопирање: BOSUER дискови и 2 клипа предна сопирачка и 1 клипна задна сопирачка

Пригушувач и издувна цевка: челична издувна цевка, телото и крајот на пригушувачот се легура

спецификација
ИНGИНА Тип на мотор 125CC,kick start, 4 stroke
Досаден мозочен удар (мм) 52.4 * 57.9mm
Стапка на изразување 8.8: 1
Max Power 6.5KW / 7000r / min
Макс вртежен момент 9.0N.m / 5000r / min
Менувач 4-брзина
Палење ИРЗ
карбураторот PZ26
Ланец/запчаник 420-15/420-41
ШАСИС Капацитет на гориво 5.2L
Се справи со Бар челик
Тројна стегач Легура
рамка челик
Замавна рака Formed steel pipe
Суспензија Front fork: 45/48-735

Rear shock: 335
Диск сопирање Disc brake, disc size: 190
тркало Steel rim, front: 1.40-14, rear: 1.85-12
Гуми Tire: front: 60/100-14 rear: 80/100-12
ДИМЕНЗИИ Максимално вчитување 75kg
Висина на седиштето 780mm
База на тркала 1220mm
Дозвола 265mm
Димензионирање 1670 730 * * 1080mm
Нето маса 68 ± 1 кг
ПАКУВАЊЕ 1620X385X760mm
Бруто тежина 80 ± 2 кг


Детали за производот
контактирајте не
останете во контакт со нас
Ако сте заинтересирани за нашите производи, ве молиме контактирајте не за повеќе информации за производот!