Ти си тука :  Дома> Производи > НАДВОР ОД ПАТОТ > Трага
TRAIL PITBIKE PH10L 125
PH10L 125 is high end pitbike bike of BOSUER pitbike series. It is equipped with 125cc engine, air cooled, 4-stroke. The engine power is 6.5kw at 7000rpm.

Поместување

125CC

Моторот

125CC,kick start ,air cooled, 4-stroke

описи на производи

    1

Шасијата е BOSUER ексклузивно дизајнирана за висококвалитетни питбајк, рамката може да прифати од 125cc до 140cc, 150cc, 160cc и 190cc. Има 3 шипки структурирани заедно и се поврзуваат со силни леани странични ногарки. Има извонредни делови на рамката кои треба да се фиксираат со други делови, како што е формираната плоча на подрамката, држач за брзо прицврстување за оската на рачката за нишање. Замавната рака е во форма на нож во челичен материјал.

Суспензијата е неприлагодлива и напред и назад, предната вилушка е 770 mm и соработува со тркало од 17" и 14" за да го одржува пропустот на велосипедот голем максимално поминува низ препреката. Системот за сопирање е дизајниран и модифициран исклучиво од BOSUER.

2

Карактеристики

Мотор: Мотор од 125 кубика, 4-тактен, стартување со удар

Рамка: челична 3-шипка, челична нишалка

Тркало: предни 17", задни 14"

Суспензија: неприлагодлива

Систем за сопирање: BOSUER дискови и 2 клипа предна сопирачка и 1 клипна задна сопирачка

Пригушувач и издувна цевка: челична издувна цевка, телото и крајот на пригушувачот се легура

спецификација
ИНGИНА Тип на мотор 125CC,kick start ,air cooled, 4-stroke
Досаден мозочен удар (мм) 52.4 * 57.9mm
Стапка на изразување 8.8: 1
Max Power 6.5KW / 7000r / min
Макс вртежен момент 9.0N.m / 5000r / min
Менувач Брзина на 4
Палење ИРЗ
карбураторот PZ26
Ланец/запчаник 420-15/420-41
ШАСИС Капацитет на гориво 5.2L
Се справи со Бар челик, масен тип Ф28.5
Тројна стегач Кована легура, 6061
рамка лиен челик и формирана челична цевка
Замавна рака формиран челик, форма на нож, 14 инчи
Суспензија Предна вилушка: 45/48-770 mm
Заден удар: 325 мм, внатрешна воздушна кутија
Диск сопирање диск сопирачка, големина на диск, напред: 220 mm, заден: 190 mm
тркало Челичен раб, напред: 1.6-17/заден: 1.85-14
Гуми Големина на гумата: напред: 70/100-17 / задна 90/100-14
ДИМЕНЗИИ Максимално вчитување 75kg
Висина на седиштето 830mm
База на тркала 1260mm
Дозвола 320mm
Димензионирање 1830 800 * * 1130mm
Нето маса 80 ± 1 кг
ПАКУВАЊЕ 1620X385X760mm
Бруто тежина 93 ± 2 кг


Детали за производот
контактирајте не
останете во контакт со нас
Ако сте заинтересирани за нашите производи, ве молиме контактирајте не за повеќе информации за производот!