Ти си тука :  Дома> Производи > НАДВОР ОД ПАТОТ > Трага
TRAIL PITBIKE PH10L 190
PH10L 190 е питбајк велосипед со висока класа од серијата питбајк BOSUER. Опремен е со мотор од 125 кубика, со воздушно ладење, 4-тактен. Моќноста на моторот е 6.5 kw при 7000 вртежи во минута.

Поместување

190CC

Моторот

190CC,E &kick start ,liquad cooled, 4-stroke

описи на производи
1

Шасијата е BOSUER ексклузивно дизајнирана за висококвалитетни питбајк, рамката може да прифати од 125cc до 140cc, 150cc, 160cc и 190cc. Има 3 шипки структурирани заедно и се поврзуваат со силни леани странични ногарки. Има извонредни делови на рамката кои треба да се фиксираат со други делови, како што е формираната плоча на подрамката, држач за брзо прицврстување за оската на рачката за нишање. Замавната рака е во форма на нож во челичен материјал.

Суспензијата е неприлагодлива и напред и назад, предната вилушка е 770 mm и соработува со тркало од 17" и 14" за да го одржува пропустот на велосипедот голем максимално поминува низ препреката. Системот за сопирање е дизајниран и модифициран исклучиво од BOSUER.

2

Карактеристики

Мотор: Мотор од 190 кубика, 4-тактен, стартување со удар

Рамка: челична 3-шипка, челична нишалка

Тркало: предни 17", задни 14"

Суспензија: неприлагодлива

Систем за сопирање: BOSUER дискови и 2 клипа предна сопирачка и 1 клипна задна сопирачка

Пригушувач и издувна цевка: челична издувна цевка, телото и крајот на пригушувачот се легура

спецификација
Максимално вчитувањеТип на мотор190CC,E &kick start ,liquad cooled, 4-stroke
Досаден мозочен удар (мм)62 * 62mm
Стапка на изразување11.0: 1
Max Power12KW / 9500r / min
Макс вртежен момент13.0:1N.m/5000r/min
МенувачБрзина на 5
ПалењеИРЗ
карбураторотPZ26
Ланец/запчаник428-15/420-41
ШАСИСКапацитет на гориво5.2L
Се справи со Барчелик, масен тип Ф28.5
Тројна стегачКована легура, 6061
рамкалиен челик и формирана челична цевка
Замавна ракаформиран челик, форма на нож, 14 инчи
СуспензијаПредна вилушка: 45/48-770 mm
Заден удар: 325 мм, внатрешна воздушна кутија
Кочницадиск сопирачка, големина на диск, напред: 220 mm, заден: 190 mm
тркалоЧеличен раб, напред: 1.6-17/заден: 1.85-14
ГумиГолемина на гумата: напред: 70/100-17 / задна 90/100-14
ДИМЕНЗИИМаксимално вчитување75kg
Висина на седиштето830mm
База на тркала1260mm
Дозвола320mm
Димензионирање1830 800 * * 1130mm
Нето маса80 ± 1 кг
ПАКУВАЊЕ1620X385X760mm
Бруто тежина93 ± 2 кгДетали за производот
контактирајте не
останете во контакт со нас
Ако сте заинтересирани за нашите производи, ве молиме контактирајте не за повеќе информации за производот!
препорачуваат производи